392087. ARVID KNÖPPEL. Blyertsteckning samt 2 färglitografier provtryck, signerade, motiv av lodjur. Samt signerad bok "Hjortdjur".
38 x 51, 12 x 22 och 15 x 7 cm. Signerad bok nr 468/999, Stockholm 1953.
Ej examinerade ur ramar, passepartout med fläckar.
Arvid Knöppel (1892–1970)