DUK, linneblandning med Hardanger-broderi, 1900-talets första hälft. 240 x 160 cm.

391591. DUK, linneblandning med Hardanger-broderi, 1900-talets första hälft. 240 x 160 cm.

Hardanger-broderi i grått mot vit bottem, hålsöm, fållade kanter.

Bruksslitage, smärre parti med rosa fläck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 852