Allmogevävnad 164X100 1900-tal.

3914678. Allmogevävnad 164X100 1900-tal.

Vepa / rana tillverkad av hästtagel med kyperttekniken rosengång
Mönsterbårder i polykroma färger och upprepade fält svart
Mått: 164 x 100 cm.

Åldersbaserat slitage, något ojämn/vågig i kanterna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått: 164 x 100 cm.

Antal besök: 206