FIGURIN, porslin, så kallad "Lady Nodder", 1900-talets mitt. Troligen Tyskland.

391248. FIGURIN, porslin, så kallad "Lady Nodder", 1900-talets mitt. Troligen Tyskland.

Rörlig underkropp samt solfjäder 13,5 cm. med vippfunktion. Längd 14 cm, höjd 13 cm.

Bruksslitage, glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, glasyrbortfall.

Antal besök: 963