Höjd kaffekanna 25 cm, gräddkanna 11 cm, sockerskål 9 cm, driven jugendekor med blomslingor, monogrammärkt, stämplad i botten med A.F KLEBE samt 800, förgylld insida, Tyskland omkring 1900.
Bruksslitage, oxid.
Bruksslitage, oxid.