KAFFESERVIS, 3 delar, silver, jugendstil, totalvikt 1 kg.

391239. KAFFESERVIS, 3 delar, silver, jugendstil, totalvikt 1 kg.

Höjd kaffekanna 25 cm, gräddkanna 11 cm, sockerskål 9 cm, driven jugendekor med blomslingor, monogrammärkt, stämplad i botten med A.F KLEBE samt 800, förgylld insida, Tyskland omkring 1900.

Bruksslitage, oxid.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, oxid.

Antal besök: 1 028