FLYGPLAN, plåt, "SAS - Scandinavian Airlines System". T.N. Japan. 1950/60-tal.

391083. FLYGPLAN, plåt, "SAS - Scandinavian Airlines System". T.N. Japan. 1950/60-tal.

Stomme av litograferad plåt. Märkt "SAS - Scandinavian Airlines System - Royal Viking - SK-SAS". Längd 45, vingbredd 50 cm, höjd 15,5 cm.

Slitage. Buckla på en vingspets och bakdel. Bitmärken på propellrar. Smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 498