SPOTTKOPP, med pedallock, "Delta patent", sekelskifte 1900.

391082. SPOTTKOPP, med pedallock, "Delta patent", sekelskifte 1900.

Gjutjärn med kromat lock, diameter ca 21 cm. Porslinskopp "Gustavsberg" med bärhandtag.

Slitage. Anlupet. Smuts. Liten nagg på porslinkoppen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 800