CLOISONNÉ, 4 delar, skålar, urnor, Kina, 1900-tal.

390990. CLOISONNÉ, 4 delar, skålar, urnor, Kina, 1900-tal.

Lockurnor 2 st, höjd 15 cm, polykrom emaljerad dekor med blommor och fåglar, socklar i skuret trä.

Skålar med lock 2 st, polykrom emaljerad dekor med blommönster, höjd 7 cm, socklar i skuret trä.

Bruksslitage, urnornas lock med bucklor på insidans kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 840