3905319. RYSK IKON, TIDIGT 1800-TAL.
Olja på en fältträpanel föreställande Madonna och barn, en tillbedjande scen ovanför en ytterligare scen som visar Kristus och lärjungarna, 26 cm bred, 31 cm hög.
Några sprickor i stycket, lite mindre färgflagnande, sektion till ytterkanten saknas.