BORDSUR, Louis XIV-stil, 1800-talets andra hälft.

3905300. BORDSUR, Louis XIV-stil, 1800-talets andra hälft.

Urtavla med romerska siffror, riklig dekor med drakar och puttis, urverk märkt "Japy Frères, Mathieu á Paris", mått ca 52, 27x15cm.

Medföljande lösa beslag, bruksslitage, märken, e funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 243