KAPPA och KLÄNNING, 2 delar, ull, bl.a. Allers, Berlin, Tyskland, så kallad new old stock från äldre konfektionsaffär, 1940-tal.

390420. KAPPA och KLÄNNING, 2 delar, ull, bl.a. Allers, Berlin, Tyskland, så kallad new old stock från äldre konfektionsaffär, 1940-tal.

Kappa i lindblomsgrön ull med dekorsömmar vid axelpartiet samt blankt foder, originaletikett från konfektionsaffär. Klänning i grått och grönt med dragkedja fram. Strl. ca 38.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 253