DOLK, frimurerisk, 18/1900-tal och DOLK, 1900-tal.

390408. DOLK, frimurerisk, 18/1900-tal och DOLK, 1900-tal.

DOLK, frimurerisk, 18/1900-tal. Med dekor av korslagda ben samt dödskalle. Total längd ca 44 cm
Dolk, 1900-tal. Sammansatt med klinga och balja från bajonett m/96. Total längd inkl gehäng ca 43 cm.

Slitage, märken, kavel med smärre skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 062