STOR, BRODERAD PANEL, ROKOKO, 1700-TALETS ROKOKO.

3903246. STOR, BRODERAD PANEL, ROKOKO, 1700-TALETS ROKOKO.

set med en oval panel i mitten dekorerad med Vigin Mary med keruber benith, och med en blommig rullkant och en tofsad frans, inrymt i en förgylld och glaserad ram, 134 cm x 113 cm inklusive ram.

stort och imponerande exempel, allmänna märken och slitage, hål och rivor, viss missfärgning av områden, några mindre sprickor i ramen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 365