39013. SERVISDELAR, ca 40 delar, flintgods, Rörstrand, "Linnea", 1800-talets slut.
Bestående av 8+1 tallrikar, 20 assietter, soppterrin med fat, 2+1 +1 skålar på fot, 2 såsskålar, såssnipa, 2 skålar, 1 större fat.
Slitage, enstaka nagg, terrinen med lagning, diverse skadade delar medföljer.