KLÄDSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

389828. KLÄDSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

Ådringsmålad furu. Dekor med speglar, kolonner på sidor samt volutformade ben. Inrede med 4 hyllplan och krokar.
Höjd 163 cm, längd 103 cm, bredd 50 cm.

Slitage, märken och repor. Lås kärvar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 020