ANDREAS SCHILLER. (BK). 'Äpplen', diptyk, glasyrmålning.

3897227. ANDREAS SCHILLER. (BK). 'Äpplen', diptyk, glasyrmålning.

Andreas Schiller (f. 1963), 'äpplen', diptyk, glasyrmålning, äggtempera och olja på duk, signerad och daterad längst ner till vänster, även inskrivet A. B. 309', en av bilderna signerad på baksidan,
Mått på varje ca.: 55 x 55 cm.

Åldersanpassat skick, delvis färgflisning, krackelé på platser, mörkare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 296