OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Sidenbroderi, Kina, 1900-tal.

389702. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Sidenbroderi, Kina, 1900-tal.

Mönster med fåglar, blommor, bladverk och tecken.
Dagmått 90 x 39,5 cm.
Totalmått inkl ram 93 x 42,5 cm.
Kinesisk text på baksidan.

Bruks/åldersslitage.
Dåligt fastsatt på baksidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dagmått 90 x 39,5 cm.
Kinesisk text på baksidan.

Bruks/åldersslitage.
Dåligt fastsatt på baksidan.

Antal besök: 1 193