389502. SERVISDELAR, ca 46 delar, "Vinranka", röd, Arthur Percy, Gefle, flintgods, omkring 1900-talets mitt.
12 assietter.
12 fat.
10 koppar.
5 tallrikar.
1 tekanna med lock.
1 tillbringare (saknar lock).
1 sockerskål med lock.
1 såsskål.
1 saftkanna.
1 kaffekanna med lock.
1 uppläggningsskål.
Bruksslitage, smärre nagg, missfärgningar, krakelyr, ej helt genomgånget.