PAUL WUNDERLICH (1927-2010). Brons 'dansare i blommig klänning'.

3894750. PAUL WUNDERLICH (1927-2010). Brons 'dansare i blommig klänning'.

Paul Wunderlich (1927-2010), dansare i blommig klänning, brons delvis patinerad grön, signerad och numrerad på sockeln och med gjuteristämpel av ARA art Dr. Fritz Albrecht GmbH & Co. KG. Kopia 96/390, höjd ca. 56 cm, bas ca. Diameter 15 cm.

Minimala tecken på användning.

Tema

Fine Art and Antiques

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Fine Art and Antiques

Antal besök: 383