FOLKE BENSOW. Efter. Väggmålning / tapet, olja på duk, utförd av T. Nordberg vid V. Lundströms Ateliér, signerad och daterad, 1927.

389293. FOLKE BENSOW. Efter. Väggmålning / tapet, olja på duk, utförd av T. Nordberg vid V. Lundströms Ateliér, signerad och daterad, 1927.

Skulptural dekor i form av barn och vindruvor mot orange fond. Storlek, 407 x 170 cm.

Bruksslitage, veck, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 090