SKÅP, mahogny- och alrotsfanér, empire, 1800-tal.

389280. SKÅP, mahogny- och alrotsfanér, empire, 1800-tal.

Överdel och underdel med två skåpdörrar vardera. Speglar med inlägg av alrotsfanér. Nyckelhål med infällda sköldar av ben. Genombrutet krön.
Längd 119 cm, djup 61,5 cm, höjd 219 cm.

Bruksslitage, repor, fanérsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 474