TESERVIS, 4 delar, silver, stämplad Titulo, 916, Porto, Portugal, 1900-tal.

389079. TESERVIS, 4 delar, silver, stämplad Titulo, 916, Porto, Portugal, 1900-tal.

2 st tekannor, högsta höjd ca 19 cm.
Kanna, höjd 8 cm.
Sockerskål med lock, höjd ca 11 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Total vikt ca 2446 gram.

Slitage, stötmärken, ärgfläckar på insida. En tekanna med skadar trägrepp vid nedre montagedel samt buckla på pip. Dekordelar vid två knoppar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna, höjd 8 cm.

Total vikt ca 2446 gram.

Antal besök: 1 829