SKÅLAR samt BORDSSURTOUT, 3 delar, delvis nysilver, 18/1900-tal.

389067. SKÅLAR samt BORDSSURTOUT, 3 delar, delvis nysilver, 18/1900-tal.

1 skål på fot med hänklar, längd ca 35 cm
1 skål på fot med lock, höjd ca 19,5 cm
1 bordssurtout, höjd ca 30 cm.

Slitage, bucklor. Glasdelar med nagg. Ströare med löst lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 001