OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Porträtt av ung kvinna, olja på duk, signerad O Pankini, 1800-tal.

388730. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Porträtt av ung kvinna, olja på duk, signerad O Pankini, 1800-tal.

Porträtt av mörkhyad Man på baksidan.
Dagmått 28,5 x 23,5 cm.
Falsmått 30,5 x 25,5 cm.

Gulnad, smutsig, smärre fläckar samt märken, bruksslitage.
Grundering syns väldigt tydligt efter ovarsam tvätt av målning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dagmått 28,5 x 23,5 cm.
Falsmått 30,5 x 25,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 250