BULJONGKOPPAR MED FAT, 10 delar, porslin, tryckt dekor, Portugal, 1900-tal.

388669. BULJONGKOPPAR MED FAT, 10 delar, porslin, tryckt dekor, Portugal, 1900-tal.

10 buljongkoppar med fat. Ett udda fat medföljer.
Koppens diameter 11 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Bruksslitage. En kopp med tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Koppens diameter 11 cm.

Antal besök: 793