BESTICK, 3 delar, silver, resebestick, Otto Fitinghoff, Sollefteå, 1800-talets sista kvartal.

388489. BESTICK, 3 delar, silver, resebestick, Otto Fitinghoff, Sollefteå, 1800-talets sista kvartal.

Gaffel, silver, Christian Brockmann Karlstad, 1832, längd 21,5 cm.
Kniv, Christian Brockmann Karlstad, 1868, 18,silver, blad rostfritt stål, L.F. Ståhlberg, Ståhlfors, längd 26,5 cm.
Sked, silver, Otto Lindeberg, 1871, längd 22 cm.

Slitage på etui. Svartnat silver.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 388