KLAFFBORD, bemålad fur, 1800-tal.

388466. KLAFFBORD, bemålad fur, 1800-tal.

Två klaffar, svarvade ben.
Längd 104 cm, bredd 55 - 104 cm , höjd 24 cm.

Senare bemålning i ljust gråvit färg, bruksslitage, repor, märken, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två klaffar, svarvade ben.

Antal besök: 536