388450. GLAS, 6 delar, bl a Kosta och Orrefors, 1900-talets senare del.
Skål, signerad "Kosta 76602 SIGP"; Diam 20 cm.
Skål, "Tusen fönster", Simon Gate för Orrefors; Diam 15 cm.
Skål, slipad dekor; Diam 12,5 cm.
Karaff, slipad dekor; Höjd 25 cm.
Vaser, slipad dekor; Höjder 20 resp 25,5 cm.
Ålders- och bruksslitage.
Karaffens propp med smärre nagg.