KAFFESKEDAR i silver, 10 st, samisk dekor, vikt 140 gram.

388435. KAFFESKEDAR i silver, 10 st, samisk dekor, vikt 140 gram.

Skedar med ristad dekor av blommor
Längd 12 cm
Stämplade
5 st COP H (Haparanda) kattfot S E9 (1955)
EAL (Lejon Edvin) P (Pajala) kattfot S F9 (1956)
CESONS (Cesons Guldvaru Ab) G (Göteborg) kattfot S T9 (1969)
MEMA, L (Lidköping) kattfot S 830 H10 (1982)
2 st MEMA, L (Lidköping) kattfot S 830 P10 (1989)
Vikt, 140 gram.

Bruksslitage
5 delar med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 12 cm
Stämplade
Vikt, 140 gram.

Bruksslitage
5 delar med gravyr.

Antal besök: 2 917