TAKLAMPA, 1940/50-tal.

TAKLAMPA, 1940/50-tal.
3875601. TAKLAMPA, 1940/50-tal.

Stomme av valnöt och mässing. Kupor av opalglas. Tre ljuspunkter. Upphängning i tre textilkablar. Takkopp av mässing. Diameter c:a 50 cm, själva armaturens höjd 19 cm, kupornas diam 14 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 383