BORDSPENDYL, senempire, Frankrike, 1800-tal.

387514. BORDSPENDYL, senempire, Frankrike, 1800-tal.

Fodral av svart sten med graverad och förgylld dekor, krön i form av sittande man och pojke i bronserad metall. Längd 43 cm, bredd 17 cm, höjd 43 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, bakstycke med smärre släpp i hörn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 971