FICKUR, 18K guld, minutrepeter, 18/1900-tal, totalvikt 122,10 gram.

387474. FICKUR, 18K guld, minutrepeter, 18/1900-tal, totalvikt 122,10 gram.

Diameter 52 mm.

Boetten med monogram.
Boett samt innerlock stämplade 18K (75% guld).
Boett med krage.
Inglasat urverk.

Innerlock med text Repetition, Minutes, N;451.

I medföljande låda med samma monogram.

Bruksslitage, visare fungerar, repeterfunktion ej fungerande, ej funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 52 mm.

Boetten med monogram.
Boett med krage.
Inglasat urverk.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 604