387474. FICKUR, 18K guld, minutrepeter, 18/1900-tal, totalvikt 122,10 gram.
Diameter 52 mm.
Boetten med monogram.
Boett samt innerlock stämplade 18K (75% guld).
Boett med krage.
Inglasat urverk.
Innerlock med text Repetition, Minutes, N;451.
I medföljande låda med samma monogram.
Bruksslitage, visare fungerar, repeterfunktion ej fungerande, ej funktionsgaranti.