387467. HERRARMBANDSUR, Georg Jensen, sterlingsilver.
Diameter 29 mm, rektangulär boett i stelingsilver, stämplad 925 s, analog och digital urtavla, design Lene Munthe, ref. nr 353, original armband och spänne, quartz urverk med bl a. tidtagning.
Bruksslitage, smärre repor på bakboetten, fungerar vid test.