387421. KLÄDSKÅP, bonad björk, 1900-talets mitt.
Omklädningsskåp, hyllor och lådor i furu. Proveniens: Regionssjukhuset i Linköping
Längd 105, bredd 58, höjd 194 cm.
Bruksslitage, märken, repor samt fanerbubblor på vänster dörr.
Nyckel/nycklar finns.