LUTA, "Basluta", Herman Carlson Levin, Göteborg, 1947.

387364. LUTA, "Basluta", Herman Carlson Levin, Göteborg, 1947.

12 -strängar. Serienummer 181952. Olika träslag, delvis fanerad samt metall. Längd 106 cm.

Fint bruksskick. Minimal hårstråspricka i lådan. Mindre märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 173