387192. KARAFFER, JARDINIÈRE och SKÅL, 4 delar, kristall, 18/1900-tal.
Skärslipad diamantdekor.
2 st karaffer, höjd 28 cm, exklusive propp.
1 st jardinière, längd 34 cm.
1 st skål, höjd 11,2 cm, diameter 21 cm.
Bruksslitage, en karaff med komletterad propp. Skål och smärre nagg, jardinière med kantnagg.