GLAS, 9 delar, Kosta, Orrefors samt Skruf.

387171. GLAS, 9 delar, Kosta, Orrefors samt Skruf.

4 whiskyglas, Prince Kosta, diameter ca 7, höjd ca 7 cm.
Skål, Orrefors, diameter ca 14,5, höjd ca 6 cm.
Karaff, Orrefors, höjd 21 cm.
Vas, Skruf, slipad dekor av pilbågsskytt, höjd 14 cm.
2 fat, Skruf, diameter 24,5 -25 cm.

Bruksslitage, bottenrepor, skål Orrefors med mikronagg längs fotens kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karaff, Orrefors, höjd 21 cm.

Antal besök: 914