Flata tallrikar, 6 st, diameter 25,5 cm.
Flata tallrikar, 4 st, diameter 23 cm.
Assietter, 6 st, diameter 20 cm.
Assietter, 6 st, diameter 16,5 cm.
Skålar, 2 st, diameter 16 cm, höjd 5,5 cm.
Skål, 1 st, diameter 21 cm, höjd 9 cm.
Bruksslitage, 6 st tallrikar med nagg.