PINNSOFFA av nyrenässansmodell 1800/1900-tal.

387019. PINNSOFFA av nyrenässansmodell 1800/1900-tal.

Betsad och lackad björk med skuren dekor. Svarvade och kopplade ben, genombruten ryggbricka av svarvade spjälor. Svängda armlän och fast stoppad sits. Längd 138, höjd 94 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 1 871