SKRIVBORD, David Rosén för NK, fanérat med teak, 1950-tal.

386840. SKRIVBORD, David Rosén för NK, fanérat med teak, 1950-tal.

Två lådor i sargen med fyra handtag av mässing. Två uppfällbara klaffar. Stämplad undertill 24 OKT. 1955, 590-026.
Längd 129,5 cm.
Bredd 79,5 cm.
Höjd 74 cm.
Totallängd 200,5 cm.

Bruksslitage, märken, repa på bordsskiva.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 129,5 cm.
Bredd 79,5 cm.
Höjd 74 cm.
Totallängd 200,5 cm.

Nycklar saknas.

Antal besök: 2 331