SKRIVBORD, David Rosén för NK, fanérat med teak, 1950-tal.
386840. SKRIVBORD, David Rosén för NK, fanérat med teak, 1950-tal.
Två lådor i sargen med fyra handtag av mässing. Två uppfällbara klaffar. Stämplad undertill 24 OKT. 1955, 590-026.
Längd 129,5 cm.
Bredd 79,5 cm.
Höjd 74 cm.
Totallängd 200,5 cm.
Längd 129,5 cm.
Bredd 79,5 cm.
Höjd 74 cm.
Totallängd 200,5 cm.