BESTICK, silver, 4 delar, varierande modeller, Frankrike, tidigt 1900-tal.

386662. BESTICK, silver, 4 delar, varierande modeller, Frankrike, tidigt 1900-tal.

Bestående av 2 st skedar, kniv och gaffel.
Kniv och gaffel stämplad Claude Doutre Roussel, Paris.
Total vikt ca 110 g inkl kniv med stålblad och fyllt skaft.

Slitage, knivblad med hårdare slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 904