3864887. 1970-talets matbordsgrupp.
1970-talets matbordssats, bestående av ett åttkantigt matbord och sex stolar, stoppade och täckta med brunt, rutigt tyg,
Mått ca.:
Tabell: h. 73,5 cm, W. 137 cm, djup 119 cm,
Stolar: H. 75,5 cm, B. 47 cm, djup 44 cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor, gnidning och stötar, tyg gnidat på platser, ibland fläckar/missfärgning.
Mått ca.: