VÄGGMASK, keramik, modell 3408, Cortendorf, Tyskland, 1950-tal.

386430. VÄGGMASK, keramik, modell 3408, Cortendorf, Tyskland, 1950-tal.

Svart glasyr med blankglaserade detaljer i rött och turkost.
Höjd 25,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 25,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 453