TAKLAMPA, metall, bakelit och glas, Art Deco, 1930-tal.

386314. TAKLAMPA, metall, bakelit och glas, Art Deco, 1930-tal.

Stång lindad med guldfärgad frans, rött klot i backelit, ljust pistagegröna, droppformade glaskupor. Höjd 69 cm, diameter 43 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 980