KRYDDUPPSATSER, 6 delar, Gense, Pierre Forsell samt Royal Copenhagen, Fajance.

38609. KRYDDUPPSATSER, 6 delar, Gense, Pierre Forsell samt Royal Copenhagen, Fajance.

Gense, 1 sockerkar, 2 saltkar. 11-15 cm.
Royal Copenhagen, 1 sockerkar, 1 saltkar, 1 pepparkar. Höjd 4-12 cm.

Slitage.
Nagg på ett av gense saltkaren.
Bottenkorkar saknas till Royal Copenhagen karen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 944