BORDSLAMPA, mässing och glas, sannolikt Orrefors 1960/70-tal.

386071. BORDSLAMPA, mässing och glas, sannolikt Orrefors 1960/70-tal.

Lamfot med mässing samt glascylindrar i orange glasmassa.
Höjd 50 cm, inklusive lampskärm.

Bruksslitage, mässingsdelar med sprickor och patina.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 428