Highboard/skänk, ”Fredericia”, 1960-tal, troligen Danmark.

3859966. Highboard/skänk, ”Fredericia”, 1960-tal, troligen Danmark.

Teak skänk med rektangulär kropp, med dörrar och dubbla dörrar till vänster och med gångjärnsdörr och lådor till höger.

ca H.133cm, L.230cm, B43cm.

Tecken på ålder och användning, fläckar, repor, stötar. Kroppen något skev. Dörrmagnetiska fästelement är delvis defekta. Gångjärnen slits av stångfliken.

Gör en kostnadsfri värdering!

ca H.133cm, L.230cm, B43cm.

Antal besök: 499