SITTGRUPP, 5 delar, Karl-Johan stil, karmstolar, stolar, bord, 1920/30-talet.

385783. SITTGRUPP, 5 delar, Karl-Johan stil, karmstolar, stolar, bord, 1920/30-talet.

2 st karmstolar, bonad björk, höjd 86 cm
2 st stolar, bonad björk, höjd 83 cm
1 st bord, bonad björk, fällbara klaffar, demonterat i 3 delar
Gruppen, renoveringsbehov.

Kraftigt slitage.
Bordskiva med fläckar och repor.
Bord demonterat i 3 delar, stålstång för montering av bord saknas.
Sitsar med olika tyg och fläckiga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gruppen, renoveringsbehov.

Kraftigt slitage.

Antal besök: 1 382