Vas, porslin, svartvit dekor, Hackefors, höjd 19 cm.
Vas, lergods, dekor med rådjurskid, Tilgmans, höjd 20 cm.
Skål, porslin, dekor av Stockholms slott, Rörstrand, höjd 6 cm.
Fat, lergods, format som en fisk, svartglaserat, höjd 4 cm.
Fat, lergods, format som en fisk, lila/vit dekor, höjd 4 cm.
Skål, lergods, grön/gul/rosa dekor, höjd, 8 cm.
Krus, stengods, blå vitt, troligen Gustafsberg, höjd 14 cm.
Fat, porslin, grön glasyr, höjd 4,5 cm.
Bruksslitage, svart/vit vas med mynningsnagg, blå vitt krus med fotnagg och kantnagg.