KAFFESERVISDELAR, 36 delar, Rosenthal, Tyskland.

385171. KAFFESERVISDELAR, 36 delar, Rosenthal, Tyskland.

Koppar, 11 st, höjd 7 cm, fat 12 st, diameter 14,5 cm, fat 11 st, diameter 18 cm, sockerskål, höjd 7,5 cm, gräddkanna, höjd 9 cm. Vitt porslin med guldkant, 1950/60-talet.

Bruksslitage, sockerskål med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 097