Koppar, 11 st, höjd 7 cm, fat 12 st, diameter 14,5 cm, fat 11 st, diameter 18 cm, sockerskål, höjd 7,5 cm, gräddkanna, höjd 9 cm. Vitt porslin med guldkant, 1950/60-talet.
Bruksslitage, sockerskål med nagg.